5. 6. 2015

Koupit ready made sro

Internet je v dnešní době již plný nabídek na koupě společností. Koupě společnosti však s sebou nese poměrně dost rizik. O jaká rizika jde a jak koupit společnost bez obav a opravdu bezpečně?

Rizika při koupi ready made sro s historií

Jestliže kupujete společnost s historií, musíte počítat s tím, že společnost již v minulosti podnikala, buďte obezřetní, protože

  • Společnost může být zadlužená až poté, co ji koupíte
  • Časem se mohou objevit další závazky vůči dalším společnostem či osobám, o kterých jste nic nevěděli
  • Možná si ani nevšimnete toho, že jsou v účetnictví nějaké nejasnosti. V případě kontroly na to mohou přijít hned a ten, se kterým se daná nejasnost bude řešit, budete vy.

Proto si dávejte pozor a společnost s historií si pořizujte jen v případě, že dobře znáte prodejce a jste si na 100 % jisti tím, že firma s sebou žádná rizika nenese. Pokud však máte jakékoliv pochybnosti, poslechněte svůj instinkt a dejte od této společnosti ruce pryč. Ušetříte si tím spoustu starostí.

Rizika při koupi ready made společnosti

Pokud se rozhodnete si koupit ready made sro, pak počítejte s tím, že nákup ready made s sebou přináší méně rizik, ale pořád tu nějaká jsou. Musíte se tedy držet následujících instrukcí:

  • Zaměřte se na to, aby společnost, kterou máte v úmyslu koupit, měla vyřízeny všechny náležitosti, aby byla zapsána v obchodním rejstříku
  • Musíte si ověřit, že společnost, od které si chcete koupit ready made sro, má solidní historii a spokojené klienty
  • Neslevte z toho, aby vám bylo předloženo zpracovaného účetnictví společnosti
  • Žádejte čestné prohlášení o bezdlužnosti a o tom, že firma nevyvíjela žádnou podnikatelskou činnost
  • Ptejte se na vše, co vás zajímá

Mezi rizika, která jsou spojena s tím, když se rozhodnete koupit ready made sro, patří skutečnost, že cena společnosti, která je uváděna, nemusí být zdaleka konečná. Často se na ní nabalí další poplatky, se kterými jste nepočítali.

Jak si být jisti, že kupujete opravdu pouze založenou společnost za konečnou cenu? Jedním slovem – prověřováním. Jedině tak, že si důkladně prověříte společnost, od které chcete ready made společnost zakoupit, se můžete všem rizikům vyhnout. Chcete pomoci se založením společnosti? Ať už budete chtít pomoci se založením akciové společnosti či společnosti s ručením omezeným, svěřte se raději do rukou odborníků.

 

15. 6. 2015

Prodej společností

Prodej společností ...více

Koupit ready made sro ...více

Zobrazit archiv